Sieci CCTV

Co to znaczy system CCTV ?

Skrót pochodzi z angielskiego i oznacza telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Ogólnie przez system CCTV rozumiemy monitoring w pomieszczeniach w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Może być wykorzystany jako urządzenie podnoszące bezpieczeństwo domu lub układ do monitorowania osoby w podeszłym wieku. Jako pracodawca możesz go użyć do sprawdzania pracowników. Możliwości wykorzystania jest bardzo wiele i nie sposób je wszystkie wymienić. W skład którego wchodzą:

-Kamery

-Rejestratory

-Zasilacze

-Okablowanie

 telewizja dozorowa

Wszystko połączone razem rejestruje i zapisuje obraz z obiektów monitorowanych w bezpiecznym miejscu niedostępnym dla wandali lub złodziei lub wyświetla go na ekranie telewizora. W ten sposób gdy  w nocy usłyszymy hałas to po włączeniu telewizora będziemy mieć obraz tego co się dzieje w około domu lub w poszczególnych pomieszczeniach.

 

System jest szczególnie przydatny w rożnego typu galeriach sklepach , zapobiega kradzieży i rozbojowi. Monitoring przyda się także w zwykłych domostwach. Gdy już dojdzie do rabunku będziemy mieć nagranie wideo co ułatwi prace policji i nam w konfigurowaniu przyszłego alarmu gdyż będziemy widzieć wszystkie słabe punkty naszego mieszkania.